Çocuk Aldırma Fiyatları , Kürtaj Hakkında İnce Bilgiler

İstanbul'da çocuk aldırma yani kürtaj kararı aldı iseniz , internette bu işlemi yapacak kürtaj yapan doktorları aramaya başlarsınız , ve kürtaj fiyatlarını soruşturursunuz , bu makale size bu konularda ve özelliklede kürtaj öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda yardımcı olacaktır.

KÜRTAJ YANİ ÇOCUK ALDIRMA HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER

1- Kürtaj olduğunuzu kimseler bilmeyecek, tüm işlem gizli tutulacaktır. Yakınlarınız veya başka şahıslar sizin kürtaj olup olmadığınızı bizden sorgulayamazlar.

2- Kürtajdan önce jinekolojik muayene ve ultrason muayenesi yapılacak gebelik boyutları netleştirilecektir. Kürtaj öncesi muayeneler ücretsiz olacaktır.

3- Kürtaj işleminiz yaklaşık 20 dakika sürecek ve kürtajdan sonra yürüyüp gideceksiniz.

4- Kürtaj esnasında acı çekmeyeceksiniz , sonrasında ağrınız olmayacak.
Kürtaj işlemi daha sonradan çocuk sahibi olmanızı etkilemeyecek , istediğiniz zaman gebe kalabilirsiniz

5- Kürtaj sonrası yaklaşık 3 gün normal bir adet kanaması kadar kanamanız olacaktır, 1 ay sonrada tekrar adet göreceksiniz.

6- İlk defa kürtaj olacaksanız bu durum defalarca kürtaj olmuş kadınlardan farklı değildir , sonrasında istediğiniz zaman çocuk sahibi olabilirsiniz, kürtaj buna engel değildir.

7- Önceden düşük yapmak için ilaç kullanıp kanaması başlayan vaya parça düşüren kadınlarda bu hatalı uygulamadan dolayı tehlikeli kan kayıpları yaşanabileceği için acilen kürtaj yaparak kanayan parçaların çıkartılması gerekir. ( kürtaj hapı , düşük hapı veya düşük iğnesi gibi ilaçlar kesinlikle çok tehlikelidir , bu işlem kürtaj ile doktor yönetiminde yapılmalıdır.

8-Vakum kürtaj en fizyolojik kürtaj metodu olup ağrı çekmeden ve kısa sürede gerçekleşmektedir.

SERVİKAL DARLIK ( SERVİKS STENOZU )


Servikal stenoz iç servikal os darlık olduğunu.

Servikal stenoz konjenital veya edinsel olabilir.En yaygın edinilmiş nedenleridir

menopoz
Servikal cerrahi (örneğin, konizasyon, koter)
Menoraji neden rahim anormallikleri tedavi etmek için endometrial ablasyon işlemleri
Servikal veya rahim kanserine
Radyasyon tedavisi
Servikal stenoz tam veya kısmi olabilir. Bir hematometrayla (rahim içinde kan birikimi) veya, menopoz öncesi kadınlarda, pelvis içine adet kan retrograd akım, muhtemelen neden endometriozis neden olabilir. Bir pyometra (rahim içinde irin birikimi), özellikle rahim ağzı veya rahim kanseri olan kadınlarda, gelişebilir.

Belirtiler ve Bulgular
Premenopozal kadınlarda sık görülen belirtiler amenore, dismenore, anormal kanama ve infertilite içerir. Postmenopozal kadınlarda uzun süre asemptomatik olabilir. Hematometrayla veya pyometra rahim distansiyon veya bazen ele gelen kitle neden olabilir.

tanı
klinik değerlendirme
Tanı belirti ve bulguları (servikal cerrahi sonrası amenore veya dismenore özellikle geliştirme) ya da (bir Papanicolaou [Pap] test için örneğin,) tanı testleri için endoservikal hücreler ya da endometrial örnek elde edememe dayalı şüpheli olabilir. Tam darlığı tanısı bir 1 ise kurulur - 2-mm çapında prob için rahim boşluğuna geçirilemez.

Servikal darlık belirtileri veya rahim anomalileri (örneğin, hematometrayla, pyometra) neden olursa, servikal sitoloji ve endometrial biyopsi kanser dışlamak için yapılmalıdır. Anormal Pap testi öyküsü ve semptomları veya rahim anormallikleri olmayan kadınlar için menopoz sonrası kadınlar için, daha fazla değerlendirme gereklidir.

tedavi
Dilatasyon ve stent semptomatik ise
Belirtiler veya rahim anomalileri olup ve genellikle servikal dilatasyon ve servikal stent yerleştirilmesi içerir yalnızca Tedavi gösterilir.
.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Çocuk aldırma fiyatları

Çoçuk aldırma şartları

Çoçuk aldırma süresi

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.