Çocuk Aldırma Ücretleri

Yılın son günlerinde plan dışı hamilelikler konusunda harakete geçmeden önce çocuk aldırma fiyatları hakkındaki makalemizi okuyun , yazımızda kürtaj fiyatlarının dışında , kürtaj nasıl yapılır , vakumlu kürtaj metodu nedir , kürtajda yasal sınırlar kaç haftadır , kürtaj sonrası hamilelik riski varmıdır , kızlık zarı dikimi ve fiyatı gibi konularıda anlatıyoruz , Jinekolog Op. Dr.  yazıyor. Akılınıza takılan başka sorular olursa bizi gündüz veya gece demeden arayabilirsiniz. - telefonlaerımız hep açık , ayrıca ben hasta başında iken telefonlara bakan kıdemli asistanım Esra Hanımda size yardımcı olacaktır.

Kürtaj Fiyatları

İstanbul'da kürtaj ücretleri gebelik haftasına bakılarak belirleniyor , mesela 4 haftalık gebe iseniz Avrupa Yakasında yaklaşık ... TL gibi çocuk aldırma fiyatları ile karşılaşırsınız , ama hamilelik az daha ileri gitti ise mesela 6 haftalık olduysa bu seferde İstanbul civarında yaklaşık ... TL ye kürtaj olabilirsiniz.

Anestezi ücreti ise lokal anestezi isterseniz ek bir ücrete gerek olmaz ama genel anestezi ile kürtaj olacaksanız nereye giderseniz gidin yaklaşık ... TL kadar bir ek fiyatla karşılaşırsınız , ben lokal anestezi ile çocuk aldırmanızı tavsiye ediyoruz , vakum kürtaj uygulamasında rahim içi kazıma yoktur dolayısı ile acı çekmezsiniz , genel anesteziye hiç gerek yok.

Kürtaj Nasıl Yapılır ?

İstanbul'da hastalarımız hep soruyorlar , doktor  vakum kürtaj nasıl yapılır ? diye , kısaca özetleyelim , jinekolojik muayene ve ultrasonla gebelik haftasının günü gününe tespit ettikten sonra rahim girişi portio uteriyi lokal anestezikle uyuştururuz , artık hiçbirşey hissetmezsiniz , hegar bujisi ile rahim kanalı collum uteriyi hazırlarız , karman kanülünu rahim kanalına yerleştirip vakum cihazınıda ucuna takarız , nagatif basınç verincede gebelik kesesi komple dışarı alınır , sanırım çocuk aldırma deyimi buradan geliyor. Kürtaj sonrası hastamızı utrasona sokarız ve rahim içinde parça kalmadığından kesin olarak emin olduktan sonra hastayı göndeririz.

Kürtaj Sonrası

Çocuk aldırdıktan sonra 10 gün süre ile bazı hususlara dikkat edin , mesela kürtaj sonrası cinsel ilişki 10 gün yasaktır ,  kürtaj sonrası banyonuzu 10 gün duş şeklinde ayakta yapın , kürtaj sonrası kanama ve ağrı pek olmaz , kürtaj sonrası ilk adetinizi 1 ay sonra göreceksiniz , merak etmeyin . Kürtaj sonrası hamilelik konusunuda merak etmeyin , ne zaman isterseniz çocuk sahibi olabilirsiniz sıkıntı olmaz.

Kızlık Zarı Dikimi

Flep Yöntemi Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi :
En güvenilir ve garantili yöntem budur , vajina duvarından alınan ince bir flep tabakası kızlık zarı yuvasına çepeçevre dikilir , 20 günde iyileşir ve full doğal görünümünü kazanır , cinsel ilişkiye girmezseniz yıllarca sorun olmaz , ilerde birgün cinsellik olursa kanayarak yırtılır , hafifçe bir acı hissedersiniz. Kızlık zarı dikilmiş olduğu anlaşılmaz.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi :
Bu yöntem garantili değildir , pek güvenilmez , zaten 15 günden fazlada dayanmaz , birkaç gün içinde önceden planlanmış bir cinsel ilişkiye girecek bayanlar bu dikim yöntemini tercih ederler çünkü iyileşeme süresi yoktur , kızlık dikildikten bir gün sonra kullanılır.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı :
İstanbul'da her semtte farklı ücretler olmasına rağmen , genellikle .... TL gibi kızlık zarı dikimi fiyatıyla karşılaşırsınız.

Saygılarımla ..
.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Çocuk aldırma fiyatları

Çoçuk aldırma şartları

Çoçuk aldırma süresi

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.