Çocuk Aldırma Fiyatları

2019 yılı sonunda İstanbul’da çocuk aldırma ücretleri kürtaj yapan yerlerde yaklaşık olarak ... tl seviyelerinden başlar , sadece İstanbul ve Ankara’da değil daha birçok ilde hatta avrupada bile çocuk aldırma fiyatları gebelik haftasına endekslenmiş durumdadır , mesela 4 yine Avrupa yakası İstanbul’daki kürtaj yapılan yerleri göz önüne alırsak 4 haftalık bir gebelik varsa ... tl civarına çocuk aldırabilirsiniz , yine 5 haftalık gebeliklerde ... tl , 6 haftalık gebeliklerde ... tl şeklinde yukarı doğru çıkan kürtaj fiyatları söz konusu olacaktır. 2014 kürtaj yasasına göre 10 haftadan daha ileri gebeliklerin kürtaj ile sonlandırılması yasak olduğu için 11 haftalık , 12 haftalık veya daha büyük gebeliklere kürtaj yasağı söz konusudur. İstanbul’da çok popüler olan kızlık zarı dikimi fiyatı ise yaklaşık .... tl civarındna başlamaktadir.  yazıyor.
İstanbul’da kürtaj olmadan önce aklınızda bulundurmanız gereken ana kurallarıda bu yazımıda bulacaksınız .
1- Kürtajda yaş sınırı :
2014 kürtaj yasasına göre kürtaj olmak için 18 yaşının geçilmiş olması gerekiyor , daha küçük hanımlar için anne veya babadan yani ebeveynden izin alınması gerekiyor.
2- Kürtajda evli-bekar farkı :
Evli iken kürtaj yaptırmak için eş izni gerekiyor , yani işinizinde kürtaj olmanızı onaylaması gerekir, eşiniz o sırada beraberinizde gelemiyorsa ” eşimin kürtaj olmasına izin veriyorum ” şeklinde bir imzalı kağıt getirmeniz gerekecek.
Bekar bayanlar için durum çok daha iyi , kimseden izin almadan kürtaj olabiliyorlar.


Kürtaj fiyatları

İstanbul’da kürtaj fiyatları yaklaşık olarak ... tl den başlıyor ve gebelik haftasına göre yükselebiliyor , burda önemli olan gebelik haftasının nasıl hesaplandığıdır , genellikle cinsel ilişki zamanından itibaren gebelik haftasını hesaplıyorlar , ama aslında son adet tarihinden itibaren saymaya başlamak lazım , yada size daha pratik bir yöntem söyleyeyim , adet gecikmesinden 1 hafta geçtiği zaman 5 haftalık hamilesiniz.

Kürtaj nasıl yapılır ?

2014 yılında İstanbul’da en fazal tercih edilen kürtaj metodu vakum küretajdır , aslına bakarsanız son 30 yıldır vakum kürtaj dışında kazıma metodu uygulamıyoruz diyebilirim. Yani eski sistem rahmin içini kazıyarak çocuk aldırmak artık tarihe karıştı diyebilirim .
Vakum kürtaj prensip olarak rahim kanalına yerleştirilen ince bir kanül ( karmen kanülü ) vasıtası ile negatif basınç uygulanarak gebelik kesesinin dışarı alınmasına dayanan bir sistemdir ve prensip gereği rahim içine müdahale edilmemektedir. Rahim kanalı hegar bujisi ile dilate edilir ve vakaların tama yakını lokal anestezi ile yapılır. Kürtaj sonrası mutlaka hasta yeniden ultrasona alınır ve rahim içinde parça kalmadığından emin olunur.

Kürtaj sonrası

Kürtajdan sonra ilk 10 gün kadar bazı hususlara dikkat etmekte fayda vardır , mesela ilk hafta havuza veya denize giremezsiniz, tabi bu süre zarfında cinsel ilişkiye girmekte sakıncalıdır.
Ek bilgi olarak ilk adetinizi 40 gün sonra göreceksiniz , merak etmeyin. Kürtaj sonrası ağrı ve kanama vakum kürtajın iyi taraflarından biri olarak pek görülmez.
.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Çocuk aldırma fiyatları

Çoçuk aldırma şartları

Çoçuk aldırma süresi

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.