Kürtaj fiyatları

Kürtaj fiyatları 2019 yılı Şubat sonu Mart başı itibarı ile İstanbul , Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde ne kadardır , kürtaj yapan doktorlar genellikle çocuk aldırma ücretlerini neye göre belirlerler , kürtajda yasal sınırlar nelerdir , kaç haftaya kadar bebek aldırmak mümkün olur , kürtajda herhangi bir risk varmıdır , kürtaj sonrası yeniden cinsel ilişki için kaç gün beklemek gerekir , kürtaj sonrası adet kaç gün sonra başlar , vakum kürtaj nedir , İstanbul'da kürtaj yapılan yerler nereleridir gibi konuları bu yazımızda açıklıyoruz. Eğer plan dışı bir gebelik durumunuz varsa ve henüz çocuk yetiştirmeye hazır değilseniz , bekarsanız ve buna benzer uygun olmayan pozisyonlarda iseniz , gebeliği sonlandırmak yani çocuk aldırmak istiyorsanız makalemizi dikkatli okuyun, mutlaka size uygun bilgiler bulacaksınız. Çocuk aldırma yani kürtaj olmak eskiden gerçekten korkutucu bir ameliyattı , çünkü çocuğu alabilmek için rahim içini çepeçevre kazırdır , aynı kabak dolması açar gibi düşünün. Ama artık bu yöntem rafa kaldırıldı , zira vakum kürtaj tekniği var bereket versin. Tüm ayrıntıları veriyorum okumaya devam edin , önce kendimle ilgili kısa bir reklam geçeyim ve sonra konularımıza başlıklar halinde girmeye devam edelim.


DOKTORA SORU SOR        CEVAPLARI OKU

Kürtaj fiyatları

2017 yılı kürtaj fiyatları İstanbul'da yaklaşık olarak ...tl civarından başlar, gebelik haftasına göre hafif hafif artışlar gösterir ve 10 hafta dahil olmak üzere çoçuk aldırabilirsiniz , daha ileri gebelikleri için kürtaj yasağı söz konusudur , yani 11 haftalık , 12 haftalık veya daha büyük gebelikler kürtaj kanununa göre yasaklanmıştır. Kürtaj öncei muayene için genelde ek bir ücret istenmez.

Gebelik haftası nasıl hesaplanır ?

Bu konuda doğru hesaplama yapabilenlerin oranı yaklaşık toplamın %25 i kadardır , genelde genç hanımlar ilişki tarihinden itibaren hamilelik haftalarını saymaya başlıyorlar , hatta adet gecikmesinden itibaren sayanlar bile var , ama işin gerçeği hamilelik haftanızı son adetinizin ilk gününden itibaren saymanızdır. Bu artık çok daha önemli bir hale geldi zira sertleştirilen ve ağır cezalar konulan kürtaj yasasına göre 10 haftayı bir gün bir geçse artık kimseye kürtaj yaptıramazsınız.

Kürtaj nasıl yapılır ?

İstanbul'da yıllardır vakum kürtaj uyguluyoruz ve kazıma kürtaj denilen eski model çocuk aldırma teknikleri artık kullanılmıyor , peki vakum kürtaj nasıl oluyor ? hastanın kabulu ve ulutrasonla gebelik haftasının günü gününe tespiti sonrası rahim girişine lokal anestezik ilaç yapılarak uyuşturulur , böylece hasta kürtaj olurken acı hissetmez, daha sonra hegar bujisi ile collum dilatasyonu , karmen kanülünün colluma yerleştirilmesi , vakum aparatının karmen kanülü dış ucuna monte edilmesi , negatif basınç verilerek gebelik kesesinin dışarı alınması , kürtaj sonrası yeniden ultrason yapılarak rahim içinde parça kalmadığından emin olunması şeklindedir. Çocuk aldırma işlemi 15 dakika kadar sürer ve operasyon bitince kalkıp yürüyüp gidebilirsiniz , istirahat gerektirmez , aynı gün bile çalışma hayatınız geri dönebilirsiniz.

Kürtaj sonrası

Çocuk aldırdıktan sonra nelere dikkat etmeniz gerektiği , neleri yapmamanız icab ettiğini hep hatırlatırız , burayada yazalım , kürtaj sonrası cinsel ilişkiye girmek , havuza , denize girmek  için 10 gün kadar beklemelisiniz, kürtajdan sonra adet görmek içinde 40 gün kadar geçmesi gerekecek çok acele etmeyin , bu arada kürtaj sonrası cinsel ilişki olduysa yeniden gebe kalmışta olabilirsiniz , aman dikkat. Kürtaj sonrası ağrı ve kanama pek fazla olmaz , normal adetinizde olan ağrı seviyesinden bir ağrınız ve ilk günler günde 1-2 pet lekelenme şeklinde kanama olabilir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

İstanbul'da 2015 yılında himenoplasti ameliyatları yani kızlık zarı dikimi 2 farklı yöntemle gerçekleştiriliyor , kalıcı ve geçici olarak. Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık ....tl civarıdır ve geçici kızlık zarı diktirme ücretinden az daha pahalıdır , bunun yanında çift kat flep kalıcı kızlık zarı dikimi , vajina daraltma ameliyatılı himenoplasti gibi daha üst seviye ameliyatları adım adım yükselen fiyatlarla yapılır. Güncel kızlık zarı diktirme ücretleri için telefonla arayın veya WhatsApp'tan yazın, ayrıca www.kizlikdikim.com sitemizde sürü sepet aytıntı bulacaksınız.
.Bu blogdaki popüler yayınlar

Çocuk aldırma fiyatları

Çoçuk aldırma şartları

Çoçuk aldırma süresi

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.