Çocuk aldırmak nasıl olur ?

Çocuk aldırma konusunda birçok hastamız sorular soruyor , çocuk aldırmak nasıl olur , herhangi bir ön şart varmıdır , en erken kaç yaşında çocuk aldırabilirim , kürtaj yasasına göre en geç kaç haftaya kadar çocuk aldırmak serbesttir, kürtaj nasıl yapılır ? diye soruyorlar. Öncelikle çocuk aldırmanın ön şartlarını yazalım ve daha sonrada çocuk aldırma işlemi nasıl oluyor ondan bahsedelim. Ülkemizdeki kürtaj yasasına göre hiç kimseden izin almadan kürtaj yaptırabilmeniz için 18 yaşının geçmiş yani reşit olmanız gerekir , bunun dışında yine çok önemli şartlardan biride gebeliğinizin 10 haftayı geçmemiş olmasıdır. Bu şartlar kesindir , 10 haftayı bir gün bile geçse hiç bir yerde kürtaj yaptıramazsınız , ciddi cezalar söz konusudur. Ayrıca resmi nikahlı iseniz çocuk aldırabilmek için eşinizinde rızası olması gerekir. Bekarsanız veya imam nikahlı iseniz kimseden izin almanıza gerek yok. 18 yaş öncesi kürtaj olabilmek içinde anne veya babanızla beraber gelmeniz veya imzalı kağıt getirmeniz gerekir. İşte bunlar çocuk aldırmanın ön şartları , alt paragraflarda ise çocuk aldırmak nasıl olur yani kürtaj nasıl yapılır konusunda , kürtaj fiyatlarına ve kızlık zarı dikimi fiyatlarına bakıyoruz.


Çocuk aldırmak nasıl olur ?

Çocuk aldırmak yani kürtaj nasıl yapılıyor hemen bahsetmeye başlayalım, öncelikle hastanın kabulu ve ultrason muayenesi yapılır , böylece hastanın kaç haftalık gebe olduğu günü gününe tespit edilir, jinekolojik masaya yerleşen hastanın rahim girişine lokal anestezik ilaç uygulanarak bölgesel uyuşturma yapılır , böylece hasta yapılan vakum küretaj işlemini hissetmez. Daha sonra hegar bujisi ile collum dilatasyonu ve karmen kanülünün collum uteriye yerleştirilmesi işlemi yapılır , artık herşey hazırdır , negatif basınç verildiğinde rahim içindeki gebelik eksesi aynen dışarı alınmış olur ve gebelik sonlandırılır . Vakum kürtaj sonrası hasta tekrar ultrasona tabi tutulur ve rahim içinde parça kalmadığından emin olunur.

Çocuk aldırma fiyatları

2015 yılı Mart ayı ortalarında İstanbul Avrupa yakasında kürtaj fiyatları ortalama olarak ....tl civarıdır ama geleneksel olarak hamilelik haftasına göre çocuk aldırma ücreti verilir. Mesela adet gecikmesi olduğunda 4 haftalık hamilesinizdir ve en ucuz kürtaj fiyatları bu hafta için geçerli olur , 5 hafta , 6 hafta derken azar azar ücret artar. Ama dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biride 10 haftadan daha büyük gebeliği asla aldıramayacağınızdır, zira kürtaj yasasına göre 11 hafta ve daha büyük gebeliklerin sonlandırılması kürtajı yapan veya yaptıran için ciddi suç teşkil etmektedir.

Kürtaj sonrası nelere dikkat etmek gerekir ?

Çocuk aldırdıktan sonra yaklaşık 10 gün kadar bazı davranışlara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. İsterseniz kısaca bahsedelim : kürtaj sonrası cinsel ilişki 10 gün yasaktır , kürtajdan sonra ağrı ve kanama şikayeti pek olmaz , çocuk aldırdıktan sonra hamilelik için endişe etmeyin ne zaman isterseniz yeniden gebe kalabilirsiniz , kürtaj sonrası ilk adet yaklaşık 40 gün sonra olacaktır merak etmeyin , kürtajdan sonra denize ve havuz 10 gün kadar girmeyin.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

İstanbul'da bekaret zarı tamiri çok sık yapılan bir jinekolojik uygulamadır , himenoplasti ameliyatı da denilen bu ameliyatlarda maliyetler genellikle yapılacak olan operasyonun çeşidine göre değişir , en ucuz kızlık zarı dikimi fiyatı geçici olandır , ama hastaların en yoğun taleb ettikleri flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları ise az daha pahalıdır , bunların dışında vajina daraltma ameliyatı ile birlikte yapılan himenoplasti ameliyatlarıda ve çift kat flep yöntemi , labioplasti gibi uygulamalarda dikim fiyatları adım adım artacaktır. İstanbul'da kızlık zarı diktirme ücretleri yaklaşık ....tl civarından başlar.

Kızlık zarı muayenesi

Birçok genç bayanın çekindiği ama aslında en kolay muayene metodu olan kızlık zarı muayenesi halk arasında kızlık testi , bekaret kontrolu gibi isimlerlede anılır. Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır diye merak edenlere hemen söyleyelim jinekolog tarafınca yapılan kızlık testinde jinekolog sadece gözü ile bakarak muayene eder , yani herhangi bir tıbbi cihaz size temas etmeyecektir. 2015 yılı için kızlık zarı muayenesi fiyatları yaklaşık ...tl civarıdır yani pek pahalı değildir.
.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Çocuk aldırma fiyatları

Çoçuk aldırma şartları

Çoçuk aldırma süresi

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.