Çoçuk aldırmak günah mı ?

Kürtaj günümüzde gebelik sonlandırma yani çocuk aldırma anlamında kullanılmasına rağmen latince kökenli bir kelime olup asıl anlamı kazımaktır. Gerçi artık kazıyarak kürtaj yapılmayıp sadece vakumlu kürtajla gebelik sonlandırılmaktadır. Bu yazımızdada işi daha geniş tutup hastalarımızdan gelen sorular doğrultusunda çoçuk aldırmak günah mı , çocuk aldırma fiyatları ne kadardır , kürtaj nasıl yapılır , kürtaj sonrası adet kaç gün sonra başlar , kürtaj yasasına göre en geç ne zaman çoçuk aldırılabilir , kendi başına kürtaj olabilmek için kaç yaşında olmak lazım , evli bayanlar çocuk aldırabilmek için eşlerinden izin almaları gerekir mi , kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır , kızlık zarı muayenesi yada kızlık testi fiyatları nedir, flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır, vajina daraltmalı himenoplasti ücretleri nedir ? Şeklindeki sorularınıza aşağıdaki bölümlerimizde cevap bulacaksınız. Çoçuk aldırmanın günah olup olmadığını ise din büyüklerinize sormakta fayda var , bizim İslami yorum yapmamız doğru olmaz. Takibe devam.


 Çocuk aldırma fiyatları

 İstanbul Avrupa yakasında 2019 kürtaj fiyatları en az ...tl civarından başlar, hamilelik haftasına göre değişir. Hamilelik haftası nasıl hesaplanır onuda açıklayalım çünkü birçok hastamız hatalı hesaplayarak kürtaj yasasına göre 10 haftalık sınırı bilmeden tüketiyorlar , gebelik haftası kesin olarak son adetinizin ilk gününden beri doğru sayarak hesaplanır. Daha pratik olarak adet gecikmesi olduğunda en az 4 haftalıktır, bu konuda sıklıkla yapılan hata cinsel ilişkiyi bu konuda milad olarak belirlemek ve daha kötüsü adet gecikmesi olduğu günden itibaren hesaplamaktır. Aslında çocuk aldırmaya geldiğinizde ultrasonla muayene ediyoruz ve gebelik haftası net olarak ortaya çıkıyor. İşte kürtaj fiyatları belirlenirken utrason verilerine bakılıyor, en küçük gebelik 4 haftalık çocuk aldırma ücretleri en ucuz oluyor , 5 haftalık , 6 haftalık ve daha ileri haftalarda kürtaj maliyetleride adım adım artıyor. Kürtaj fiyatları hakkında daha güncel bilgiler için ;
www.cocukaldirmak.com/2015/02/kurtaj-fiyatlar.html yazımızıda okuyunuz.

 Kürtaj nasıl yapılır ?

Eski zamanlarda çocuk aldırmak sıradan bir ameliyattan bile daha korkutucu idi , zira eski model kazıma kürtaj işleminde rahim içi çepeçevre kazınıyordu, ağrı , kanama ve diğer komplikasyonlar oldukça sık karşımıza çıkardı , ama en az 20 yıldır gebelik sonlandırma işlemleri vakumlu kürtaj metodu ile yapılıyor, eski metoddaki ağrı kanama ve diğer komplikasyonlar artık görülmüyor , vakum kürtaj nasıl yapılıyor biraz bahsetmeden geçmeyelim ; 1- Hastanın kabulü , ön görüşme , muayene ve utrasonla gebelik haftasını tam olarak çıkartılması. 2- Rahim girişine lokal anestezi yapılması ve müdahale bölgesinin uyuşmasının sağlanması. 3- Steril hegar bujisi ile collum uteri dilatasyonu yapılması. 4- Steril karmen kanülünün collum uteriye yerleştirilmesi işlemi. 5- Steril vakum aparatının karmen kanül dış ucuna takılması ve negatif basınç verilerek gebelik mahsulunun sıvı halde dışarı alınması. 6- Vakum kürtaj sonrası yeniden ultrason yapılarak rahim içinde parça kalmadığı konusında emin olunması. Çocuk aldırma metodları ile ilgili geniş bilgi için ;
www.cocukaldirmak.com/2015/03/cocuk-aldrmak-nasl-olur.html makalemizide inceleyin.

 Kürtaj sonrası 

Çocuk aldırdıktan sonra belli bir süre yani 10 gün kadar bazı konulara dikkat etmek lazım gelir. Kürtaj sonrası banyonuzu ayakta duş tarzında yapabilirsiniz, küvete oturmak sakıncalı olur . Kürtajdan sonra denize ve havuza 10 gün kadar girmeyin , enfeksiyon riski olabilir . Kürtaj sonrası cinsel ilişki içinde 10 gün beklemek gerekir . Kürtaj sonrası ağrı ve kanama şikayeti fazla olmaz. Kürtaj sonrası ilk adet için yaklaşık 40 gün kadar vakit geçmesi gerekir. Son olarakta kürtajdan sonra hamilelik durmuna bakalım , vakum kürtaj sizin doğurganlığınızı düşürmez , dolayısı ile ne zaman isterseniz yeniden gebe kalabilirsiniz.

 Kızlık zarı dikimi fiyatı 

İstanbul'da Nisan 2015'te hymenoplasty fiyatları ortalama ....tl civarıdır. Gerçi kızlık zarı diken en iyi doktorlar yani jinekologlar bu konuda tek bir fiyat telaffuz etmezler ve yapılan işlemdeki isteğe bağlı ayrıntılara göre kızlık zarı diktirme fiyatı belirlerler . En ucuz bekaret tamiri geçici kızlık zarı dikimi ücretidir , en popüler olan ve dünyada en fazla tercih edilen flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları ise geçiciye göre az daha pahalı olabilir . Maliyetler açısından daha yukarı gidersek vajina daraltma ameliyatı ile kalıcı kızlık zarı dikimi kombinasyonu , labioplasti ile birlikte yapılan bekaret onarımları tahmin edersiniz maliyeti arttıran unsurlardır. Kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında güncel bilgiler için ;
www.kizlikzaridiktiren.com/2014/09/kzlk-zar-dikimi-fiyat.html blogumuzuda okuyunuz.

 Kızlık zarı muayenesi ( kızlık testi ) 

Kızlık zarı konusunda merak ettiğiniz her şeyi size ancak bir kızlık zarı muayenesi ortaya koyabilir . Özellikle tam cinsel ilişkide bulunmadan yaşanan sürtünme şeklinde cinsel faaliyetler , mastürbasyonda abartıya kaçıldığında kanama oluşması , parmakla kızlık zarı bozulması, denize bacaklar açık atlandığında ortaya çıkan himen zedelenmeleri gibi durumları açığa kavuşturmak için tek çare kızlık zarı muayenesi yada diğer adları ile kızlık testi , bekaret kontrolüdür. Hemen kızlık zarı muayenesinin nasıl yapıldığındanda bahsedelim ; jinekolog kızlık zarınıza hiç dokunmadan sadece gözle bakarak bekaret muayenesi yapar ve kızlık zarı zedelenmesi, kızlık zarı yırtılması , bozulması , zar patlaması gibi tüm sorularınıza net yanıt verir , en önemliside bundan sonraki cinsel ilişkide kan gelirmi gelmezmi size net olarak söyler. İstanbul' da kızlık zarı muayenesi fiyatları yaklaşık ...tl civarıdır. Kızlık testi , bekaret kontrolü ve kızlık zarı muayenesi hakkıda daha fazla detay için ; www.kizlikzarimuayene.com/2015/01/kzlk-zar-muayenesi.html sayfamızıda inceleyin.
.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Çocuk aldırma fiyatları

Çoçuk aldırma şartları

Çoçuk aldırma süresi

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.