Çocuk aldırma video

Plan dışı hamilelikler, özellikle evlilik öncesi başınıza geldiyse kürtaj seçenekler arasında ilk sırada yer alır, hamileliği sonlandırma konusunda kararınız netleştiğinde öncelikle kürtaj fiyatlarının sizin bütçenize uygun olup olmadığını öğrenirsiniz, daha sonrada kürtajın nasıl yapıldığını anlayabilmek için çocuk aldırma video izlemek aklınızdan geçer, ama ülkemizde kürtaj videosu çekmek ve/veya yayınlamak yasaktır, dolayısı ile youtube benzeri video paylaşım sitelerinde bulacağınız çocuk aldırmayla ilgili videolar yabancı kaynaklı ve eski sistem kazıma kürtajla alakalı olabilir, güncel vakum kürtajla ilgili görüntüleri bulmanız pek mümkün olmaz, ama merak etmeyin, ben size vakum kürtaj tekniğini detaylandırıyorum.

Bu yazımızda çocuk aldırma videosu izlemek dışında kürtaj hakkında genel bilgiler, çocuk aldırma nasıl yapılır video görüntüleri, çocuk aldırmanın kaç aya kadar yapılabileceği, çocuk aldırma fiyatının ne kadar olduğu, çocuk aldırmanın zararlarının neler olabileceği, islam dininde çocuk aldırmanın günahının ne olabileceği, çocuk aldırmanın nasıl olacağı, sürtünme yolu ile kızlık zarının bozulup bozulmayacağı, kadınlar kulübünde vajina daraltma ameliyatı tartışmalarını, 2019 senesi için labioplasti ameliyatı fiyatlarınıda ele alıyoruz.

Kürtaj
Eski çağlardan beri yapıla gelen gebeliği sonlandırma konusundaki cerrahi müdahalelere günümüzde latince kökenli küretaj kelimesinden kısaltılan ve kazımak anlamına gelen kürtaj denmektedir. Aslına bakarsanız artık kazıyarak çocuk aldırma tarihe karışmıştır, onun yerine çok daha güvenli ve acısız yöntem olan vakumlu kürtaj uygulanagelmektedir.

Çocuk aldırma nasıl yapılır video

Kürtajın nasıl yapıldığı öteden beri herzaman merak edilir, özellikle ilk kez gebelik sonlandıracak bayanlar, çocuk aldırma nasıl yapılır video izleyerek anlamak isterler, size video sağlayamasak bile kürtaj tekniğimizi anlatalım;
1- Ultrasonla gebelik haftası tespiti,
2- Lokal anestezi,
3- Dilatasyon,
4- Kanül yerleştirme,
5- Vakum takma,
6- Negatif basınçla gebelik kesesi alma,
7- Son ultrason kontrolü.

Çocuk aldırma kaç aya kadar

Ülkemizde yürürlükte olan kürtaj yasasına göre çocuk aldırma kaç aya kadar yapılabileceğini bilmek gebelik ihtimali olan her genç bayan için elzemdir. Kürtajda yasal sınır 10 haftadır, daha büyük bir hamilelik söz konusu ise kürtaj yasağı karşınıza çıkacaktır ve ciddi cezai yaptırımlar söz konusudur.

Çocuk aldırma fiyatı

Mevcut gebeliğinizi sonlandırma konudunda net karar aldıysanız artık 2016 senesi için İstanbul'da çocuk aldırma fiyatının ne kadar olduğunu araştırmanın vakti gelmiştir, kürtaj fiyatları ortalama olarak ...tl civarından başlayıp karnınızdaki gebeliğin boyutuna göre artar, bu durumda adet gecikmesi ile hamilelik şüphesi ve pozitif çıkan gebelik testinden hemen sonra yaptıracağınız erken kürtaj en ucuz fiyatla gerçekleşir, ama yasal sınır olan 10 haftaya doğru çocuk aldırma ücretlerde artacaktır.


Çocuk aldırma zararları

İlk defa kürtaj olacaksanız çocuk aldırma zararları mutlaka hatrınıza gelir ve araştırırsınız, eski dönemlerde kazıma kürtaj yapılacak olsa gerçektende kürtajın riskli bir işlem olabileceğini ikaz ederdik, enfeksiyon, kanama ve hamilelik zorluğu azda olsa kürtaj riskleri arasında sayılır idi, ama günümüzde uyguladığımız vakum ile kürtajda rahim içi kazıma yapılmadığı için böyle riskler yok denecek seviyelere inmiştir.


Çocuk aldırmak günah mı ?

Gerek muhafazakar kesimden gerekse modern bayanlardan oluşan oldukça geniş bir hasta kitlemiz var , bazı hastalar isteğe bağlı hamilelik sınlandırma işlemini yani kürtaj öncesi çocuk aldırmak günah mı hocam diye soruyorlar, tabiki din konusunda söz söyleyecek yetkiye sahip Nihat Hatipoğlu gibi hocalardan biri olmadığımız için bu konuda her hangi bir yorum yapamıyoruz.


Çocuk aldırmak nasıl olur ?

Korunmadan cinsel ilişkiye giren bayanlar adet görene kadar endişe içinde kalırlar, acaba çocuk aldırmak nasıl olur diye düşünürler, bu durumda adet gecikmesi olduğunda idrarda gebelik testi yapmak ve çift çizgi pozitif çıkarsada vakumlu kürtaj planlamak mantıklı olacaktır. Kürtajın nasıl yapıldığı hakkında bilgiler birkaç paragraf yukarıda mevcuttur.


Sürtünmeyle kızlık zarı bozulur mu ?

Bekaretin bozulması yada kızlık zarının yırtılması klasik olarak cinsel ilişki esnasında penisin vajinaya ilk girişi ile gerçekleşir, ama bunun istisnasıda yok değildir, özellikle evlilik öncesi ön sevişmelerde birkaç damla veya çok daha fazla kan gelmesi durumlarında sürtünme ile kızlık zarı bozulur mu sorusu akla gelir, gerçektende sürtünme biraz abartıldığında kızlık zarı kanı ortaya çıkması durumlarında büyük ihtimalle kızlık zarı bozulmaktadır. Tabi bu durumu kesinleştirmek için tek çare kızlık zarı muayenesidir.


Vajina daraltma kadınlar kulübü

Jinekolojide vajinoplasti ameliyatları yani vajina daraltma kadınlar kulübü ve benzeri forum sitelerinde sıklıkla konu ediliyor, özellikle vajina daraltma ameliyatı fiyatının ne kadar olduğu ve hangi durumlarda ihtiyaç haline geldiği çok sık konuşuluyor. Birçoğu bu konuda bizi arayarak vajinoplasti hakkında bilgi alıyor ve operasyonu uygulatmak üzere geliyor. Normal doğum yapmış bayanlarda ve yoğun cinsel yaşantısı olanlarda vajinal genişleme daha sık oluyor.


Labioplasti fiyatları 2019

İstanbul'da 2016 senesi için labioplasti fiyatları ortalama olarak ....tl civarıdır. Vajina girişindeki sarkan ve dağınık duran küçük dudakların fazlalıklarının alınması ve toparlanması işlemi yapılan operasyonda lokal anestezi uygulanır ve ortalama 45 dakika sürer. Lanioplasti sonrası küçük dudaklar dıştan görünmez hale gelir ve bikini bölgesi çok daha estetik hale gelir.
.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Çocuk aldırma fiyatları

Çoçuk aldırma şartları

Çoçuk aldırma süresi

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.