Çoçuk aldırma süresi

Çoçuk aldırma süresi kaç haftadır, yani gebe kaldıktan sonra ne kadar zaman içinde kürtaj yaptırılabilir ? çoçuk aldırma süresi dinen kaç güne denk gelmektedir, buna karşılık  bebek aldırma yasal süresi kürtaj kanununa göre ne kadardır, İstanbul'da bebek aldırma fiyatları kaç paradan başlamaktadır, evli bayanlarda çoçuk aldırma kaç aya kadar yapılabilir, çoçuk aldırma fiyatı forum ortamında güncel olarak ne kadardır,  bebek aldırma yöntemleri arasında kürtaj dışı bir metod varmıdır, vakumlu kürtaj ile bebek aldırma nasıl olur ? isteğe bağlı kürtaj kaç haftaya kadar yasaldır ? bunlar hergün kaşımıza çıkan sorular, birçok jinekolojik operasyon zamanı, süresi ve birçok ayrıntı hastanın isteğine ve keyfiyetine bırakılmışken, gebeliği isteğe bağlı sonlandırmak yani çoçuk aldırmak konusunda inisiyatif kanunların keskin sınırları ile çevrelenmiştir, peki neden böyle bu ? gebelik sonucu yeni bir insan meydana getirileceği için daha doğmadan o insanında kişisel hakları oluyor, bunun en doğal olanıda yaşam hakkıdır, işte bu prensip toplumu gebe kadınlara karşı kontrol etme yönünde teşvik etmiştir, buna karşılık evli olmayan kadınların çocuk büyütecek bir ortamı olmadan bebek doğurmasıda sosyal açıdan büyük sıkıntıları beraberinde getireceği bilindiği için çoçuk aldırmak tümden yasaklanmak yerine belli bir haftaya kadar izin verilsin ama o sınırı aşan gebeliklerde sonlandırma yani kürtaj yasaklansın denmiş ve bu Türk Ceza Kanununa yazılmıştır, hemde kürtaj yaptıran bayana ve yapan doktora aynı cezalar verilmiştir, reşit olmayan kızlarda ise süreyi aşan gebeliği kürtajla sonlandırmanın cezasında buna onay veren ebeveynlerde ceza alacak düzenlemeler söz konusudur.

Uzun lafın kısası ülkemizde çoçuk aldırma süresi 10 hafta olarak belirlenmiştir, bu süreyi hesaplarken son görülen adetin ilk günü, yani kanamanın başladığı ilk günden itibaren saymak gerekir, bu size biraz saçma gelebilir, daha cinsel ilişkiye bile girmeden gebelik başlar mı diyebilirsiniz, ama sağlıklı cinsel aktif bayanlarda ilişki olmasa bile her adetle birlikte yeni bir gebelik hazırlığı başlar ve bu hazırlık ortalama 14. günde döllenmeye hazır seviyeye gelir, 12 ile 18 . gün arası gerçekleşen cinsel ilişkilerde sperm yumurtaya ulaşabilirse gebelik ortaya çıkar ve embriyon ana rahminde filizlenmeye başlar. Sanırım artık gebeliği hesaplarken neden son adet tarihinden itibaren saymak gerektiğini anlamışsınızdır. Zaten bunun sağlaması ve kesin tespit ultrason cihazının ölçümleri ile netleşiyor, siz isterseniz 5 haftalık olduğunu söyleyin ultrasonda 10 haftayı 1 gün bile geçmiş olarak çıkarsanız kürtajınız yapılmaz unutmayın. Ama ben yasal süreyi aşmadım, evli değilim ama reşitim, evliyim, 17 yaşındayım ama anne veya babamın yazılı izni var gibi durumlarda iseniz kürtaj hakkında detayları öğrenmek ve gebelik haftanıza uyan güncel kürtaj fiyatlarını öğrenmek için WhatsApp den yazabilirsiniz, yada direkt arayın .
.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Çocuk aldırma fiyatları

Çoçuk aldırma şartları

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.